5 meilės kalbos ir šimtai būdų jomis kalbėti
Jei trumpai, tos 5 meilės kalbos yra šios:
- Paslaugos
- Prisilietimai
- Dovanos
- Laikas kartu
- Palaikymo žodžiai
Pagal šią teoriją, viena ar kelios meilės išraiškos yra mums artimiausios ir jei jų santykiuose nėra, nesijausime iki galo mylimi. Pavyzdžiui, jums patinka gauti dovanas, ir kai Jūsų žmogus sutvarko namus, tačiau jei kartu nepraleisite pakankamai laiko, visa tai absoliučiai nublanks ir santykiuose jausite tuštumą.
Mano patyrimu, pagrindinė meilės kalba per laiką gali ir keistis, priklausomai nuo aplinkybių ir išpildytų arba labai apleistų poreikių. Pavyzdžiui, prasidėjus pandemijai, izoliacijoms ir turint mažų vaikų, meilės kalba pasikeitė nuo prisilietimų link laiko kartu.
Taigi, sakyčiau, kad svarbu įsiklausyti į vienas kito poreikius, garsiai kalbėti apie savuosius (nes kaip kitaip tave išgirs?), ir tą daryti pakankamai dažnai. Visgi žinoti esminius savo ir antrosios pusės poreikius, gali būti didelė pagalba norint būti laimingiems kartu.
Ar jums pavyksta įsiklausyti į save ir vienas kitą? Ar žinote, kieno kokia meilės kalba? Labai rekomenduoju pasimatuoti šią teoriją.
O norintiems extra žingsnio, siūlau pasikabinti mano ir kolegos dizainerio sukurtą plakatą-priminimą „100 būdų parodyti meilę“ apie tai, kaip galite parodyti meilę vienas kitam įvairiausiais būdais - kad niekad nepritrūktumėt įkvėpimo.. Jame galėsit ne tik pasisemti įkvėpimo, bet ir užsirašyti savo meilės kalbą (kad kitas nepamirštų), bei pridėti savo idėjų! Prie jo pridedame dovaną - testą meilės kalboms nustatyti.